Choć spotkamy się w Sali Balowej Zamku Książ, jednego z najbardziej okazałych zamków w Polsce, będziemy twardo stąpać po ziemi. W czwartek, 23 września, porozmawiamy o konkretnych sprawach, które są ważne dla kobiet z Wałbrzycha i nie tylko.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Będzie to lekcja siły przebicia, asertywności i kobiecości. Tego, jak kobiety mogą – czasem niemal od podstaw – konstruować świat na zasadach, które uważają za najbardziej istotne.

W dyskusji uczestniczyć będą m.in. wiceprezydentka Wałbrzycha Sylwia Bielawska, senatorka Agnieszka Kołacz-Leszczyńska, przedsiębiorczyni, właścicielka największej w Wałbrzychu sieci hoteli Dorota Barańska, wieloletnia dyrektorka Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu Danuta Marosz i prezeska Zamku Książ Anna Żabska, stojąca również na czele Lokalnej Organizacji Turystycznej "Aglomeracja Wałbrzyska".

Rok Kobiet w Wałbrzychu. Potrzeba wspólnego działania

Rok 2021 Rada Miasta w Wałbrzychu oficjalnie ogłosiła "Rokiem Kobiet". Stało się to w momencie, gdy przez Polskę przechodziła kolejna fala protestów, a kwestia praw kobiet została sprowadzona do politycznej rozgrywki i zaczęła dzielić kraj. To jeden z przykładów na to, że wałbrzyszanki potrafią być solidarne, działać razem, wspólnie opowiedzieć się za tym, co dla nich ważne.

W ramach tej akcji – wspólnie z Zamkiem Książ i miastem Wałbrzych – realizujemy projekt wydawniczy "Wałbrzych jest kobietą". To cykl publikacji przedstawiających 12 wałbrzyskich kobiet, które mogą być inspiracją dla innych kobiet i dziewczyn w Polsce. I to właśnie bohaterki naszego redakcyjnego cyklu będą uczestniczkami debaty na Zamku Książ.

Rok Kobiet w Wałbrzychu. Poczucie sprawczości

Nie bez powodu spotkamy się w mieście, w którym kobiety sprawują wiele ważnych funkcji, biorą odpowiedzialność za swoje otoczenie i mają duży wpływ na kształtowanie rzeczywistości.

Wałbrzych ma wiceprezydentkę, przewodniczącą i wiceprzewodniczącą rady miejskiej, sekretarzynię i skarbniczkę, dyrektorki najważniejszych placówek w mieście oraz departamentów i jednostek urzędu miasta. Miasto ma także swoje reprezentantki w Sejmie i w Senacie, szerokie grono przedsiębiorczyń i aktywistek społecznych.

Ponaddwugodzinna dyskusja ma być żywa i wielotorowa. Będzie poruszać także wątki szczególnie ważne dla kobiet, które wyznaczają swoją ścieżkę kariery na obecnym rynku pracy.

Spotkanie rozpocznie się w czwartek 23 września o godz. 11. Poprowadzi je Aleksandra Klich, redaktorka naczelna "Wysokich Obcasów". Wydarzenie będzie dostępne online: na naszym Facebooku oraz na stronie walbrzych.wyborcza.pl.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  SERIO?
  Zaproszono sekretarzynię?
  Gościnią jest zastępczyni wicemarszałkini, reżyserini, półkowiczka, darczyńczyni, kierownica, ratownica...
  Powyższe jest tak durne, tak żałosne... ale sekretarzyni to już jest inny poziom.

  Jakie to jest żałosne.
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  "wiedzą co robią"

  Potrzebują debat, grup wsparcia, i ciągle domagają się żeby jakiś facet zlitował się i dał im podwyżkę zamiast założyć swój biznes i zatrudniać inne wiedzące co robią kobiety.

  Czego tu nie rozumieć?
  już oceniałe(a)ś
  2
  0