Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Będzie to lekcja siły przebicia, asertywności i kobiecości. Tego, jak kobiety mogą – czasem niemal od podstaw – konstruować świat na zasadach, które uważają za najbardziej istotne.

W dyskusji uczestniczyć będą m.in. wiceprezydentka Wałbrzycha Sylwia Bielawska, senatorka Agnieszka Kołacz-Leszczyńska, przedsiębiorczyni, właścicielka największej w Wałbrzychu sieci hoteli Dorota Barańska, wieloletnia dyrektorka Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu Danuta Marosz i prezeska Zamku Książ Anna Żabska, stojąca również na czele Lokalnej Organizacji Turystycznej "Aglomeracja Wałbrzyska".

Rok Kobiet w Wałbrzychu. Potrzeba wspólnego działania

Rok 2021 Rada Miasta w Wałbrzychu oficjalnie ogłosiła "Rokiem Kobiet". Stało się to w momencie, gdy przez Polskę przechodziła kolejna fala protestów, a kwestia praw kobiet została sprowadzona do politycznej rozgrywki i zaczęła dzielić kraj. To jeden z przykładów na to, że wałbrzyszanki potrafią być solidarne, działać razem, wspólnie opowiedzieć się za tym, co dla nich ważne.

W ramach tej akcji – wspólnie z Zamkiem Książ i miastem Wałbrzych – realizujemy projekt wydawniczy "Wałbrzych jest kobietą". To cykl publikacji przedstawiających 12 wałbrzyskich kobiet, które mogą być inspiracją dla innych kobiet i dziewczyn w Polsce. I to właśnie bohaterki naszego redakcyjnego cyklu będą uczestniczkami debaty na Zamku Książ.

Rok Kobiet w Wałbrzychu. Poczucie sprawczości

Nie bez powodu spotkamy się w mieście, w którym kobiety sprawują wiele ważnych funkcji, biorą odpowiedzialność za swoje otoczenie i mają duży wpływ na kształtowanie rzeczywistości.

Wałbrzych ma wiceprezydentkę, przewodniczącą i wiceprzewodniczącą rady miejskiej, sekretarzynię i skarbniczkę, dyrektorki najważniejszych placówek w mieście oraz departamentów i jednostek urzędu miasta. Miasto ma także swoje reprezentantki w Sejmie i w Senacie, szerokie grono przedsiębiorczyń i aktywistek społecznych.

Ponaddwugodzinna dyskusja ma być żywa i wielotorowa. Będzie poruszać także wątki szczególnie ważne dla kobiet, które wyznaczają swoją ścieżkę kariery na obecnym rynku pracy.

Spotkanie rozpocznie się w czwartek 23 września o godz. 11. Poprowadzi je Aleksandra Klich, redaktorka naczelna "Wysokich Obcasów". Wydarzenie będzie dostępne online: na naszym Facebooku oraz na stronie walbrzych.wyborcza.pl.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.