Debata w Sali Balowej Zamku Książ dotyczy spraw ważnych dla wszystkich kobiet: asertywności, siły przebicia oraz konstruowania świata na zasadach, które kobiety uważają za najbardziej istotne.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Spotkanie na Zamku Książ prowadzi Aleksandra Klich, redaktorka naczelna „Wysokich Obcasów".

W dyskusji uczestniczą m.in. wiceprezydentka Wałbrzycha Sylwia Bielawska, senatorka Agnieszka Kołacz-Leszczyńska, przedsiębiorczyni, właścicielka największej w Wałbrzychu sieci hoteli Dorota Barańska, wieloletnia dyrektorka Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu Danuta Marosz oraz prezeska Zamku Książ Anna Żabska, stojąca również na czele Lokalnej Organizacji Turystycznej Aglomeracji Wałbrzyskiej.

Przypomnijmy, że rok 2021 Rada Miasta w Wałbrzychu ogłosiła „Rokiem Kobiet". Stało się to w momencie, gdy przez Polskę przechodziła kolejna fala protestów, a kwestia praw kobiet została sprowadzona do politycznej rozgrywki i zaczęła dzielić kraj. To jeden z przykładów na to, że wałbrzyszanki potrafią być solidarne, działać razem, wspólnie opowiedzieć się za tym, co dla nich ważne.

W ramach tej akcji – wspólnie z Zamkiem Książ i Miastem Wałbrzych – "Wyborcza" realizuje projekt wydawniczy „Wałbrzych Jest Kobietą". To cykl publikacji przedstawiających dwanaście wałbrzyskich kobiet, które mogą być inspiracją dla innych kobiet i dziewczyn w Polsce. I to właśnie bohaterki naszego cyklu są uczestniczkami debaty na Zamku Książ.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem