Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja w Wałbrzychu bawią się w piątek na studniówce w zamku Książ. Próby poloneza trwały do ostatniej chwili.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W sali balowej zamku Książ studniówka rozpoczęła się o godz. 19 w piątek, 18 lutego. Tuż po powitaniu i oficjalnych przemówieniach ruszył polonez.

Zamek Książ. Studniówka II Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja w Wałbrzychu

Niemal do ostatniej chwili nie było wiadomo, czy impreza się odbędzie ze względu na pandemię. - Sytuacja zmienia się tak dynamicznie, że nikt nie jest w stanie przewidzieć, co będzie. Studniówka odbędzie się, jeżeli nie pojawią się nowe obostrzenia co do limitów osób, działalności restauracji itd. - mówił na początku lutego "Wyborczej" Robert Wróbel, dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja w Wałbrzychu.

Przygotowania trwały w atmosferze niepewności. Wtedy jeszcze nie rozpoczęły się próby poloneza, ale dzień przed studniówką były niezwykle intensywne.

Studniówki 2022. Wytyczne koronawirusowe

Każda studniówka powinna się odbyć zgodnie z obowiązującymi zaleceniami związanymi z pandemią. koronawirusa.

Wytyczne przygotowanie przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, Ministerstwo Zdrowia i Główny Inspektorat Sanitarny dotyczą wydarzeń organizowanych przez szkołę, w tym radę rodziców, zarówno w budynku szkoły, jak i poza nim.

Lista wytycznych związanych ze studniówkami jest dość długa. Zapisy dotyczą różnych kwestii. Zostały opracowane, by zwiększyć bezpieczeństwo uczestników uroczystości studniówkowych (uczniów, nauczycieli, rodziców, osób towarzyszących).

Uczestnik studniówki, który nie przekazał organizatorowi zaświadczenia o zaszczepieniu lub wyzdrowieniu jest traktowany jako osoba niezaszczepiona, na którą nałożono limity.

Przy stolikach, w miarę możliwości, mają siedzieć uczniowie z jednej klasy. Podczas imprezy co godzinę rekomendowane jest czyszczenie i dezynfekcja poręczy, klamek, włączników świateł, poręczy krzeseł oraz miejsc wspólnie użytkowanych, takich jak toalety, podłogi i blaty. Sale mają być wietrzone co godzinę, a te do tańczenia nawet częściej.

Do wytycznych załączone zostały także szczegółowe instrukcje, jak należy myć i dezynfekować ręce oraz prawidłowo zdejmować maseczkę.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem