Lekarze oraz pielęgniarka z Ukrainy pomogą uchodźcom potrzebującym pomocy medycznej. Przychodnie w Wałbrzychu, Szczawnie-Zdroju i Świdnicy przyjmą pacjentów bez bariery językowej.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Uchodźcy chorzy, a także chcący się zaszczepić przeciwko COVID-19 mogą liczyć na pomoc w przychodniach.

Wałbrzych i Szczawno-Zdrój. Leczą uchodźców

Przychodnie specjalistyczne Regina i Walenty Śliwa S.J. są przygotowane na przyjmowanie pacjentów z Ukrainy. Zarówno w Wałbrzychu przy ul. Grodzkiej 76, jak i w Szczawnie-Zdroju przy ul. Zacisze 3 pracują lekarze z Ukrainy. "Jeśli potrzebujesz konsultacji lekarskiej w języku ukraińskim, zapraszamy do nas" informuje w języku ukraińskim przychodnia  na swoim oficjalnym profilu w mediach społecznościowych.

WOJNA NA UKRAINIE - RELACJA NA ŻYWO

W swojej wałbrzyskiej lokalizacji przychodnia zorganizowała także zbiórkę darów dla Ukrainy.

W drugim dniu wojny na Ukrainie placówka napisała: "W związku z sytuacją za naszą wschodnią granicą, chcielibyśmy wyrazić jedność z całym narodem ukraińskim, naszymi przyjaciółmi z Ukrainy, którzy pracują w naszej firmie. Potępiamy haniebne postępowanie rosyjskiego agresora na Wasze suwerenne państwo".

Świdnica. Leczą i szczepią Ukraińców

Konsultacje lekarskie oraz szczepienia przeciwko COVID-19 oferuje uchodźcom również przychodnia Kolmed w Świdnicy przy ul. Kolejowej 8. W przychodni pracuje pielęgniarka z Ukrainy, która może pomóc w komunikacji z lekarzem.

O tej możliwości napisała prezydentka Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska na swoim oficjalnym profilu w mediach społecznościowych.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem