Prawnicy z Wałbrzycha oferują pomoc prawną dla Ukraińców. Porad będą udzielać bezpłatnie.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Kup prenumeratę Wyborczej i pomóż Ukraińcom z Mariupola

Do pomocy Ukraińcom uciekającym do Polski z profesjonalną pomocą dołączają prawnicy. Porady i usługi uchodźcom oferują bezpłatnie.

Wałbrzyscy prawnicy pomagają uchodźcom z Ukrainy

"Zapewne znacie obywateli Ukrainy, którzy w związku z tak trudną dla nich sytuacją potrzebują pomocy prawnej w Polsce. Przekażcie im mój numer telefonu: 606 874 428 oraz adres e-mail: asystentka@czyz.walbrzych.pl. Chętnie pomogę, jeśli potrafię. Oczywiście nieodpłatnie" - pisze na swoim oficjalnym profilu w mediach społecznościowych wałbrzyski adwokat Piotr Czyż.

Z podobną pomocą spieszy notariusz Maciej Szerer z Wałbrzycha.

"Wobec obecnej sytuacji na Ukrainie, tak jak wielu innych notariuszy w całej Polsce, podjąłem decyzję, że nie będę naliczać ani pobierać wynagrodzenia za poświadczenia podpisów na dokumentach, w których wyrażana jest zgoda na wydanie paszportu dla dziecka i na wyjazd z Ukrainy oraz innych dokumentach, które w obecnej sytuacji są niezbędne dla Ukraińców. Razem z całym moim zespołem będziemy pomagać obywatelom Ukrainy tak, jak teraz możemy" - pisze w mediach społecznościowych.

Z kancelarią notarialną kontaktować można się telefonicznie pod nr. tel. 694 663 443 lub 748 426 618 bądź mailowo: szerer.notariusz@gmail.com.

Prawniczka Anna Czarzasta-Szerer także wspomoże uchodźców swoją bezpłatną pomocą. Można kontaktować się pod nr. tel. 506 674 374.

CZYTAJ TAKŻE: Po ciężko chore dzieci z Ukrainy jadą karetki z Wrocławia

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem