Wstęp na koncert w Teatrze Zdrojowym w Szczawnie-Zdroju jest wolny. Podczas wydarzenia odbędzie się zbiórka pieniędzy na rzecz pomocy humanitarnej dla Ukrainy.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

WOJNA W UKRAINIE - RELACJA NA ŻYWO

Aleksander Evseev grał już dla Ukrainy w Lubawce. Tylko w tym tygodniu kolejne koncerty zaplanowane są w Szczawnie-Zdroju, Cieplicach i Świeradowie-Zdroju.

- Czyniąc dobro - niszczysz zło - zachęca do udziału w nich artysta.

Pomoc Ukrainie. Koncert w Szczawnie-Zdroju

Aleksander Evseev śpiewa po polsku, rosyjsku i ukraińsku. Wykonuje ballady Bułata Okudżawy, pieśni folk, ukraińskie dumki oraz znane szlagiery z lat 60. Oprócz tego, w repertuarze ma piosenki włoskie i klasyczne arie. Jest tenorem, występował w Kanadzie, Niemczech, Francji, Rosji i Ukrainie.

Najbliższy koncert "Pieśni dla mojej Ukrainy" w Szczawnie-Zdroju połączony zostanie ze zbiórką pieniędzy na rzecz Ukrainy. Początek koncertu w Teatrze Zdrojowym we wtorek 22 marca o godz. 19.

Zbiórkę zorganizuje Fundacja Rozwoju Ekonomii Społecznej z Wałbrzycha we współpracy z Regionalnym Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych. Dysponentem zgromadzonych środków będzie Stowarzyszenie Ukraina-Wałbrzych.

Z Ukrainy do Polski

Aleksander Evseev urodził się na Ukrainie w obwodzie charkowskim. Od 2010 roku mieszka w Polsce. Podczas estradowej kariery w swoim kraju występował przed prezydentami Ukrainy - Leonidem Kuczmą i Wiktorem Juszczenką, ministrami ds. cła Ukrainy i Rosji, ministrem edukacji Ukrainy i konsulem generalnym RP w Charkowie. Zagrał wiele koncertów w Kijowie, Charkowie i Lwowie, a także w Rosji, m.in. w Moskwie, Brańsku i Soczi.

Kolejne koncerty są planowane w środę 23 marca w Cieplicach oraz w czwartek 24 marca w Świeradowie-Zdroju.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem