3 kwietnia na świdnickim Rynku rozstawiła się Świdnicka Giełda Staroci, Numizmatów i Osobliwości. Kolekcjonerzy, artyści i wystawcy przyjeżdżają tu raz w miesiącu i sprzedają rozmaite rzeczy.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Świdnicka Giełda Staroci, Numizmatów i Osobliwości jest jedną z najstarszych w Polsce, prawdopodobnie największą na Dolnym Śląsku i jedną z największych w kraju. Od niemal pięćdziesięciu lat w każdą pierwszą niedzielę miesiąca gromadzi tłumy kolekcjonerów i łowców okazji.

Choć w ten weekend dokuczało mroźne powietrze, nie zniechęciło to ani wystawiających, ani kupujących.

Giełda Staroci w Świdnicy. Co można kupić?

Stałe spotkania na świdnickim Rynku i okolicznych ulicach mają kolekcjonerzy numizmatów, pocztówek, birofiliści i filateliści. Na Giełdzie kupić można meble, dzieła sztuki i biżuterię, płyty winylowe, zabawki, naczynia, wazony, ubrania, stare zegary czy aparaty oraz akcesoria i części służące do przywracania starym przedmiotom ich dawnego blasku.

CZYTAJ TAKŻE: Odkryli w Świdnicy prawdziwy poniemiecki skarb. Żony oficerów z tej okazji wystroiły się w koszule nocne

Kolejna świdnicka giełda staroci przypada na majówkę. Wystawcy rozłożą swoje kolekcje 1 maja. Zakupy będzie można zrobić w godz. od 10 do 14. 

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem