Cztery zdewastowane auta i uszkodzone drzwi do jednego z mieszkań - m.in. za to odpowie przed sądem 17-letni mieszkaniec Wałbrzycha. Za popełnione czyny grozi mu nawet 5 lat więzienia.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Wałbrzyscy funkcjonariusze w poniedziałek około godz. 6.30 otrzymali informację o uszkodzeniu przez nieznanego młodego mężczyznę samochodu osobowego w rejonie Dworca Miasta na Starym Zdroju. Chwilę później dostali informacje o kolejnych trzech zdewastowanych autach, tym razem zaparkowanych w rejonie ul. Kuracyjnej.

CZYTAJ TAKŻE Napad na kantor w centrum Wałbrzycha. Policja szuka sprawców

Poszukiwany w tych sprawach 17-letni mieszkaniec Wałbrzycha wpadł w ręce mundurowych kilkaset metrów dalej przy ul. Armii Krajowej. Chwilę przed zatrzymaniem wtargnął do przypadkowego mieszkania, uszkadzając w nim m.in. drzwi wejściowe.

Łącznie straty wstępnie oszacowano na około 5 tys. zł. Podejrzany nastolatek odpowie teraz za pięciokrotne zniszczenie mienia, a także naruszenie miru domowego. Grozi mu za to kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem