Silne deszcze i burze mają przejść przez Sudety w nocy z poniedziałku na wtorek (z 19 na 20 września 2022 r.) - ostrzega IMGW. Mocno padać będzie również w rejonie Wałbrzycha i w Kotlinie Kłodzkiej.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zapowiada, że w nocy z poniedziałku na wtorek (z 19 na 20 września 2022 r.) przez Sudety mają przejść silne deszcze z burzami.

IMGW ostrzega: burze w regionie wałbrzyskim

IMGW wydał w poniedziałek ostrzeżenia meteorologiczne 1. stopnia dla całego rejonu Sudetów na Dolnym Śląsku - od powiatu zgorzeleckiego po powiat kłodzki. Włącznie z Wałbrzychem.

"Obserwuje się i nadal prognozuje opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym. Wysokość opadu miejscami około 30 mm, lokalnie do 45 mm. Opadom towarzyszyć mogą burze z porywami wiatru do 65 km/h" - przestrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

CZYTAJ TAKŻE: Po nocnych ulewach na wielu rzekach stany alarmowe. Pogotowie przeciwpowodziowe w powiecie kłodzkim i gminie Dzierżoniów

IMGW prawdopodobieństwo wystąpienia silnych deszczów z burzami ocenia na 90 proc. Ostrzeżenie obowiązuje od godz. 18.45 do godz. 6 rano we wtorek, 20 września.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem