Rafał Lipka, przewodnik i pasjonat gór z Jeleniej Góry, od początku roku wraz z rodziną zdobywa kolejne szczyty Korony Gór Polski. Wyzwaniu towarzyszą licytacje, z których dochód przeznaczony jest na realizację wypraw górskich dla osób z niepełnosprawnościami.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Projekt "Łączą nas góry" fundacji Ładne Historie ma na celu organizację wycieczek górskich dla osób z niepełnosprawnościami i ich rodzin. W ramach akcji co roku w Sudety wyrusza ponad dwustu jej uczestników i ich opiekunów. To jedno z największych tego typu przedsięwzięć w Polsce.

Rodzina z Jeleniej Góry zdobyła Koronę Gór Polski. Pomagają niepełnosprawnym

Do projektu przyłączyli się Rafał, Joanna, Paulina, Weronika i Inka Lipkowie z Jeleniej Góry. W 2022 roku postanowili zdobyć Koronę Gór Polski, czyli 28 najwyższych szczytów naszego kraju. To do pokonania ponad 30 tys. m n.p.m.

CZYTAJ TAKŻE Kamienne lawiny, śnieżyce, zagubieni turyści. Ratownicy GOPR ruszą na każde wezwanie

Każdy zdobyty przez nich szczyt to również licytacja na Facebooku atrakcji turystycznych, wycieczek, książek i voucherów. Dochód z nich przeznaczony jest na realizację wypraw górskich w ramach projektu 'Łączą nas góry".

Lipkowie swoją przygodę rozpoczęli w styczniu od zdobycia szczytu Skopiec w Górach Kaczawskich. Potem weszli m.in. Śnieżkę, Orlicę, Rysy, Kowadło, Rudawiec, Ślężę i Tarnicę.

"Łączą nas góry". Wielki finał akcji na wielkiej na Wielkiej Sowie

Swoją akcję rodzina Lipków zakończy w sobotę, 26 listopada, wejściem na Wielką Sowę, czyli najwyższy szczyt Gór Sowich. Ruszą o godz. 10. Można się do nich dołączyć, choć organizatorzy nie planują oficjalnego wspólnego wchodzenia: "Ze względu na trudne warunki atmosferyczne nie organizujemy wspólnego wejścia na szczyt, ale jeśli akurat będziecie tego dnia w okolicy, to po wszystkim posiedzimy w Szyprówce lub Pod Sową".

CZYTAJ TAKŻE Karkonoscy GOPR-owcy dziękują turystom. Pomogli uratować 70-latka [ZDJĘCIA]

Tego dnia będzie można też zasilić "Puszkę na góry", a na oficjalnym profilu wydarzenia na Facebooku trwają licytacje fantów zdobytych przez drużynę Rafała Lipki. To m.in. wejściówki do ciekawych miejsc na Dolnym Śląsku.

- Dziękujemy Rafałowi za pozyskanie rzeczy na licytację i wszystkim partnerom, którzy dołączyli do niego. Kibicowaliśmy Lipkom od samego początku. Takie akcje pokazują, jak wiele dobra można zrobić razem. Dzięki wycieczkom Rafała już wiosną będziemy mogli zorganizować kolejną wyprawę w Sudety - mówi Maria Zięba, prezeska Fundacji Ładne Historie, organizatora projektu "Łączą nas góry".

Szczegóły akcji śledzić można w mediach społecznościowych fundacji i oraz na profilu Rafała Lipki. Akcję „Łączą nas góry" wspierać można przez cały rok poprzez stronę internetową.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem