Na jaw wychodzą nowe fakty w sprawie zawieszonego po tekście "Wyborczej" prokuratora Macieja W., nominata Ziobry, który wysłał do pracownicy sądu swoje nagie zdjęcie. - Nago paradował też po świdnickim basenie - mówią nam świadkowie.

Prokurator Maciej W. jest znany odkąd w 2012 r. nagi i pijany chodził po osiedlu w Świdnicy. To nominat powołany przez Zbigniewa Ziobrę, o posadę zabiegał, pisząc do ówczesnego pisowskiego ministra Michała Dworczyka. Wcześniej z list PiS kandydował w wyborach. Został zawieszony.

18 marca ujawniliśmy w „Wyborczej", jakie wiadomości, prokurator Maciej W. z Prokuratury Rejonowej w Świdnicy wysyłał do pracownicy świdnickiego sądu

W SMS-ach, które zostały przez niego wysłane, proponował kobiecie lekcje pływania i zachęcał, aby reklamowała jego usługi wśród koleżanek. Zaznaczał też że lekcje prowadzi nago i ma już "pewne osiągnięcia w tym zakresie". Wysłał również pracownicy sądu swoje nagie zdjęcie. 

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Bartosz T. Wieliński poleca
Czytaj teraz
Więcej
  Komentarze
  "Jednak w marcu 2024 r. sprawa została umorzona. Jak ustaliła "Wyborcza", zdecydowano tak na podstawie trzech opinii biegłych, którzy uznali, że przyczyną zachowania mężczyzny miało być ?atypowe upojenie alkoholowe". To oznaczało, że w momencie popełniania czynu prokurator miał być niepoczytalny."
  "Po umorzeniu sprawy Maciej W. mógł więc wrócić do pracy w Prokuraturze Rejonowej w Świdnicy."
  Niepoczytalny prokurator ..... Co tu mogło się nie udać w państwie Ziobry?
  @kzet69
  Moźe nie przychodził do pracy atypowo upojony? Popijał może tylko przed wizytą w sklepie, na basenie, na imprezie policjantow i podczas nocnego smsowania?
  już oceniałe(a)ś
  20
  0
  @makeintosch
  to chyba jakaś atypowa odmiana pomroczności jasnej...
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  @kzet69
  Oczarował zero swoimi wdziękami.
  już oceniałe(a)ś
  8
  0
  @kzet69
  Każdy kto miał wypadek po pijaku powinien się na to "atypowe upojenie alkoholowe" powoływać... Nie każdy? A to niby dlaczego?
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  A mnie zastanawia czy biegłym psychiatrą którzy poświadczyli że przyczyną spaceru nago do monopolowego było atypowe upojenie alkoholowe włos spadnie z głowy? Czy chociaż jakieś postępowanie wyjaśniające w tej sprawie będzie?
  @ja.szela
  Psychiatrom.
  już oceniałe(a)ś
  21
  1
  @ja.szela
  Psychiatra przedstawi zaświadczenie od innego psychiatry że w momencie podpisywania rozpoznania przez psychiatrę wystąpiło u niego atypowe upojenie alkoholowe.... da capo al fine.
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  prokurator - zawód zaufania publicznego. jak długo sądy będą debatować czy zakazać mu wykonywania tego zawodu, czy też jednak nie, bo jest tylko atypowy w zachowaniu? oczywiście taka atypowość to wyraża się tylko w zakupach i spacerach bo terenie pływalni, bo obowiązki prokuratorskie są wykonywane poprawnie.
  już oceniałe(a)ś
  67
  0
  Ze Zbyniem do jednej celi...Tylko co na to Patikoti?
  @JanuszzRadomia
  Pati Koti to nic osobistego. To tylko interesy...
  już oceniałe(a)ś
  13
  0
  Paniezbyszku, twojego nominanta biją a ty nie wstajesz, za szablę nie chwytasz!
  @Vito(ld)60
  Z szabli zrobiła się miękka faja.
  już oceniałe(a)ś
  14
  0
  @Vito(ld)60
  Już już chciał zwołać konferencję prasową i pokrzyczeć, ale... Pokrzyczeć... Hm, jednak nie.
  I długo długo nie.
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  @GabrielFikcyjny
  Konferencję piszesz a ja podświadomie przeczytałem konfederację (targowicką)
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  To jest polska szkoła prawa w pełnej krasie.
  "Prokurator Maciej W. jest znany odkąd w 2012 r. nagi i pijany chodził po osiedlu w Świdnicy. "
  Polskie orły temidy debatowały nad tym, co się stało i wreszcie, w marcu 2004 r. doszły do wniosku, że miało miejsce "atypowe upojenie alkoholowe".
  Brawa za szybkość działania!
  Teraz pora na wieloletnie rozważania o wysyłaniu zdjęć o "atypowej sylwetce" z "atypowymi propozycjami" "atypowych lekcji pływania".
  Bawcie się dalej, szanowni prawnicy, i oczekujcie wielkiego szacunku od tych obywateli, o których mówicie z ubolewaniem, jaki to niski poziom edukacji prawniczej reprezentują.
  @brunet_wp
  Trzech biegłych psychiatrów im to potwierdziło dlatego nawet nie znając wszystkich szczegółów akurat prawników w tej sprawie bym nie winił. Co innego ci lekarze.
  już oceniałe(a)ś
  13
  3
  @ja.szela
  Zdarzenie miało miejsce w 2012 r. a sprawa została umorzona w 2024 r.
  W trudzie i znoju polscy wybitni prawnicy badali i analizowali a lekarze i górnicy im rzucali kłody pod nogi i dmuchali wiatr w oczy.
  Wbrew wszelkim przeciwnościom, po 12. latach walki udało się osiągnąć sukces.
  Kolega prawnik nie został wywalony ma zbity pysk.
  już oceniałe(a)ś
  10
  1
  @brunet_wp
  Tylko, że jego nagie występy miały miejsce w 2021 roku a nie w 2012 - pomyłka Wyborczej
  już oceniałe(a)ś
  8
  0
  @gpuo
  Ale co sobie pokrzyczał na prawników, kolega brunet, to jego:)
  już oceniałe(a)ś
  1
  2
  @GabrielFikcyjny, @gpuo
  A, to przepraszam!
  Zakończenie w 2024 roku sprawy z 2021 roku, to ekspres. Już po trzech (co ja piszę - po niespełna trzech) latach udało się prawomocnie umorzyć z powodu "atypowego upojenia".
  To właściwie wbrew polskiej szkole prawa, bo powinno być dłużej, ale jest jeszcze sprawa ?uporczywego nękania pracownicy sądu, polegającego na wysyłaniu wiadomości tekstowych oraz wiadomości multimedialnej w postaci swojego nagiego zdjęcia, co istotnie naruszyło jej prywatność" i "atypowe" zachowanie na pływalni, więc jeszcze parę lat prawniczenia powinno się udać pociągnąć.
  już oceniałe(a)ś
  6
  0
  Czyli przez 12 lat pobierał wynagrodzenie i wała za to robił? Teraz podobno sprawa umorzona i dalej menda pracuje jakby nigdy nic. Oj trzeba się było uczyć na prokuratora. Do pana Tuska mam takie przesłanie: albo zrobicie z tym porządek albo wiecej na eybory nie idziemy. I w dudzie ten kraj będziem mieć.
  @Kugelmas
  A dlaczego do Pana al Tuska masz to przesłanie? Sprawa sądowa zakonczyla się dopiero teraz w 2024 roku. Wcześniej w tej sprawie wszyscy mieli związane ręce bo brak bylo wyroku sądu. Gdyby nie nastał Tusk tylko nadal rzadzilaby Zjednoczona Prawica to nominaci Pana Zbyszka by pewnie przedluzali proces o kolejne 12 lat a moze i dluzej. Odkad nastal Tusk wszystko wyraznie przyspieszylo. W koncu jest wyrok. Za Tuska nie wróżę kariery temu lubiacemu publicznie okazywac nagośc prokuraturowi. Za czasów Ziobry, Zjednoczonej Prawicy i PiS wszyscy się z nim cackali...
  już oceniałe(a)ś
  15
  0
  @Kugelmas
  Moim zdaniem nieslusznie zarzucasz Tuskowi bezczynnosc. Zacytuje ci fragment dzisiejszego Onetu: "Rozliczanie afer PiS ? czas start. Rządzący przyspieszają. Ruszyło wyciąganie konsekwencji za uczynienie z Funduszu Sprawiedliwości skarbonki dla partii Zbigniewa Ziobry. Są przeszukania, zatrzymania i areszty, m.in. dla sercanina i byłego egzorcysty ks. Michała O. Rusza też wyjaśnianie afer w NCBiR, które trafiło w ręce Republikanów Adama Bielana. "

  Warto chodzić na wybory!
  Efekty widać!
  Do zobaczenia przy urnach wyborczych :-)))
  już oceniałe(a)ś
  10
  0
  @??
  Nie było sprawy sądowej tylko to umorzyli w prokuraturze w Poznaniu i to już po tej lepciejszej zmianie
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  @Kugelmas
  nie 12 lat, tylko półtora roku - pomyłka Wyborczej, co nie zmienia faktu, że wynagrodzenie pobierał
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  @Cherijo
  Faktycznie. Mea culpa. Umożenie. Ale pytanie czy moglo byc cos innego niz umożenie jeśli cytuje "zdecydowano tak na podstawie trzech opinii biegłych, którzy uznali, że przyczyną zachowania mężczyzny miało być ?atypowe upojenie alkoholowe". To oznaczało, że w momencie popełniania czynu prokurator miał być niepoczytalny. "

  Umozenie to efekt opinii bieglych.
  Mimo wszystko jednak ta od 12 lat nie sfinansowana za czasow Zjednoczoną Prawicy sprawa w końcu zostala zamknieta. W kolejce mam nadzieje sa nastepne dotyczace nagabywanua urzedniczek, policjantki, rozsylania nagich zdjec - i nie watkie ze sie tymi sprawami w koncu zajmą!
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  @??
  UMORZENIE przez RZ oczywiście.
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  Maciuś fatalista...
  już oceniałe(a)ś
  16
  0