Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Firma Budimex, jako generalny wykonawca jednej z najważniejszych inwestycji w regionie

  • obwodnicy Wałbrzycha, jest obecna w mieście od 2019 roku. Prace na tym odcinku trwają nieprzerwanie
  • mimo niespodziewanych wydarzeń i niezależnych od wykonawcy komplikacji, firma we współpracy z władzami miasta, działa dla jak najszybszego zakończenia prac na tej priorytetowej oraz kluczącej dla poprawy komunikacji i bezpieczeństwa trasie.
-Będąc tak długo w mieście, naturalnie zauważamy jego aktualne potrzeby. Przez cały okres realizacji inwestycji jesteśmy w kontakcie z władzami – Wałbrzych nie jest tu wyjątkiem. Zawsze staramy się wspierać lokalną społeczność tam, gdzie prowadzimy nasze prace – mówi Cezary Łysenko – Dyrektor Budownictwa Infrastrukturalnego Budimex.

Po pierwsze: reagować

Stała obserwacja oraz długofalowe działania lokalne to jedno, drugie – a nawet ważniejsze, to reagowanie na bieżące sytuacje. - Obecność Budimeksu w mieście przypadła na czas pandemii, podczas której nasze siły zostały skierowane właśnie w kierunku zapobiegania i przeciwdziałania jej skutkom – mówi Cezary Łysenko. W 2020 roku Budimex uruchomił pierwszą transzę pomocy finansowej z zapowiadanego 1 mln złotych dla szpitali, którą zadeklarował dołączając się do akcji „Jesteśmy razem. Pomagamy". Specjalistyczny Szpital im. Dr. Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu otrzymał od Budimeksu pomoc już w pierwszej turze, zaraz obok Szpitala Rejonowego im. Dr Józefa Rostka w Raciborzu oraz Wojewódzkiego Szpitala Zakaźnego w Warszawie. Każdy ze szpitali otrzymał środki finansowe w formie bezzwrotnej darowizny na rzecz wsparcia zakupu sprzętu medycznego i środków ochrony osobistej potrzebnych w walce z koronawirusem. Kolejnym krokiem, podjętym już w roku 2021, było Wsparcie Samorządu w czasie budowy punktu szczepień drive thru, gdzie na koronawirusa można zaszczepić się bez wysiadania z samochodu.

Na miejsce szczepień wyznaczono dawną zajezdnię MPK przy ul. Armii Krajowej 82 w Wałbrzychu.

- Cieszę się, że Budimex jest nie tylko potężnym przedsiębiorstwem budowlanym, ale też firmą wrażliwą na potrzeby otoczenia – mówi prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.

Materiał PartneraMateriał Partnera Budimex

Materiał PartneraMateriał Partnera Budimex

– Przez trzy lata obecności na naszym rynku inwestycyjnym rozmawiamy nie tylko o budowie, ale też potrzebach mieszkańców, w tym zwłaszcza dzieci. Jesteśmy wdzięczni za wsparcie dla naszego szpitala w kryzysowej sytuacji związanej z pandemią i samorządu w organizacji punktu szczepień drive thru przy ul. Armii Krajowej. Takich gestów się nie zapomina, ałe kroki, ważne cele.

Materiał PartneraMateriał Partnera Budimex

Materiał PartneraMateriał Partnera Budimex

Działania Budimeksu to nie tylko pomoc w walce w koronawirusem, lecz aktywne zaangażowanie w mniejsze, ale równie ważne dla mieszkańców miasta, działania lokalne. Wśród wałbrzyskich inicjatyw Budimeksu znalazł się m.in. konkurs plastyczny skierowanydo najmłodszych, zorganizowany z okazji Dnia Dziecka. Uczestnicy mieli szansę nie tylko na zdobycie nagród, ale także na odwiedzenie prawdziwego placu budowy. Dorośli również mogli wziąć udział w zmaganiach. Dla wszystkich mieszkańców Wałbrzycha Budimex przygotował konkurs fotograficzny – „Pokolorujmy jesień na ŻÓŁTO" oraz konkurs bożonarodzeniowy na najładniejszą bombkę choinkową z akcentem budowlanym.

Materiał PartneraMateriał Partnera Budimex

- Lokalne działania podejmowane przez Budimex nie są narzucone odgórnie, lecz bardzo często wypływają z inicjatyw pracowników. Wśród takich działań znalazła się zbiórka pieniędzy wśród pracowników kontraktu, a następnie zakup i przekazanie świątecznych paczek żywnościowych dla osób potrzebujących z wałbrzyskiej dzielnicy Biały Kamień – mówi Cezary Łysenko. Do innych, ciekawych projektów należy, podjęta wspólnie z miastem Szczawno – Zdrój inicjatywa polegająca na świątecznym udekorowaniu Ronda Niepodległości – na miejscu stanęła nie tylko choinka, ale zawisły tam również światełka i bożonarodzeniowe banery. Budimex aktywnie wspiera także klub piłkarski Górnik Wałbrzych i pomógł w modernizacji publicznego placu zabaw.

Społeczna odpowiedzialność biznesu to jeden ze strategicznych filarów działalności Budimeksu w Polsce. W ramach nowej strategii CSR, realizowanej w latach 2021 - 2023 generalny wykonawca będzie nadal aktywnie rozwijać programy społeczne oraz relacje ze społecznościami lokalnymi, a także ograniczać negatywny wpływ na środowisko i klimat, zapewniać najwyższe standardy bezpieczeństwa i higieny pracy na wszystkich prowadzonych budowach.

Materiał PartneraMateriał Partnera Budimex

Materiał PartneraMateriał Partnera Budimex

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.