Znane w świecie wzory serwisów likwidowanej Fabryki Porcelany Krzysztof zostały uratowane. Wałbrzyskie Muzeum Porcelany przejmuje zasoby wzorcowni, a za dwa lata pokaże te skarby na specjalnej wystawie.
- Zobaczcie sami, jak będzie wyglądała realizacja ich obietnic, gdy już domkną system - mówi kandydat PiS na prezydenta Karol Nawrocki na tle zniszczonej ul. Chełmońskiego w Kłodzku. - Cholernie przykro - komentują tamtejsi mieszkańcy, z którymi...
Karol Nawrocki, kandydat PiS na prezydenta, zaprosił dziennikarzy na konferencję prasową. Ale kiedy dziennikarze zadawali niewygodne pytania o zakup mieszkania, byli wygwizdywani i zakrzykiwani przez zwolenników PiS. A Nawrocki udawał, że "nie...
W Wałbrzychu powstanie piętnaście klinik uniwersyteckich. - Dla miasta to skok cywilizacyjny - mówi prezydent Roman Szełemej.
- Gdy nie miałam już sił, to prosiłam, by obecni na sali wykonali nacięcie, ale usłyszałam, że dziecko urodzi się siłami natury - mówi pani Oktawia. Chce pociągnięcia do odpowiedzialności osoby, które obwinia za śmierć jej synka w szpitalu w Kłodzku.
Naczelny Sąd Administracyjny zdecydował, że firma Mo-Bruk, która łamiąc prawo i trując wałbrzyszan, prowadziła wysypisko śmieci, nie może kontynuować działalności. Przedsiębiorstwo zamierza opuścić miasto i nie wiadomo, kto zrekultywuje...
W Zamku Książ odtworzony zostanie legendarny już gabinet osobliwości, znany także jako Kunstgabinett, w kształcie sprzed 300 lat. Trwają też poszukiwania rozproszonej kolekcji.
W Stroniu Śląskim powstaje pierwsza biblioteka książek z autografami żyjących autorów. - Mamy już ponad tysiąc książek - mówi inicjatorka przedsięwzięcia, pisarka, dziennikarka Joanna Lamparska.
Budimex wybuduje nową ekspresówkę S8 z Wrocławia do Kłodzka, na odcinku z Łagiewnik do Niemczy. Trasa w tym miejscu ma być według zapowiedzi drogowców gotowa do końca 2028 roku.
Region wałbrzyski oferuje sporo ciekawych szlaków rowerowych. Które z nich są najlepsze? O tym zdecydowali czytelnicy "Wyborczej".
Na Dolnym Śląsku przetrwał mit polskiego pioniera Ziem Odzyskanych. Na ile Goldblumowie, Turbowicze czy Moszkowicze pasują do tego obrazu?
Na freskach Johannes Avenarius namalował piekło, w którym umieścił wizerunki żołnierzy niemieckich i rosyjskich z I wojny światowej. W PRL-u całość zamalowano, ale po 50 latach część dzieła udało się odsłonić.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.