Prokuratura Okręgowa w Opolu skierowała właśnie do sądu akt oskarżenia przeciwko 19-letniemu mężczyźnie, który miał zadać 12 ciosów swojemu ojczymowi. Uważa - inaczej niż obrońcy - że w sprawie nie doszło do obrony koniecznej.
Policjanci z Wałbrzycha poszukują zaginionego 35-letniego Sylwestra Boreckiego. Mężczyzna ostatni raz widziany był przez rodzinę 30 sierpnia, od tej pory najbliżsi nie mają z nim kontaktu.
Gdy w czasie szarpaniny z policjantami 46-latek spod Świdnicy nagle stracił przytomność, funkcjonariusze natychmiast zaczęli jego reanimację - twierdziła od razu policja. Ale z relacji naocznych świadków zdarzenia wynika, że to nieprawda.
Policjanci wydziału kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu szukają trzech mężczyzn, którzy od dłuższego czasu unikają kar za popełnione wcześniej przestępstwa. Za wałbrzyszanami wystawiono listy gończe.
"Brak sił na to, co się w tym kraju dzieje. Walczyłem ile mogłem. Życzę ciepłej zimy" - napisał właściciel jednego z wałbrzyskich składów węgla. Likwiduje firmę i obwinia za to rząd PiS.
Gmina Wałbrzych rozstrzygnęła konkurs na "Ładny dom" w 2022 r. Na pierwszym miejscu znalazła się zmodernizowana kamienica w dzielnicy Nowe Miasto.
Policja ogłosiła, że mężczyzna, który zmarł po interwencji policji pod Świdnicą brutalnie pobił żonę, a potem stawiał opór funkcjonariuszom. "Wyborcza" dotarła do żony i siostry zmarłego. Mówią wprost: policja kłamie.
Rodzinna piekarnia z ponad 70-letnią tradycją, salony kosmetyczne, studio treningowe, producenci ubrań dla dzieci oraz torebek, a także producent zrobotyzowanych systemów spawalniczych - to niektórzy nominowani w tegorocznym konkursie Świdnicki Gryf. Zwycięzców poznamy w październiku.
Zawsze warto podkreślać społeczną aktywność. I to na czerwono.
Co ze sprawą wałbrzyskiego sędziego kradnącego w centrach handlowych? Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego nie sfinalizowała sprawy Roberta W. Gdy została rozwiązana, trafiła ona do Izby Odpowiedzialności Zawodowej, która nadal nie wyznaczyła terminu.
Kilkaset osób uczestniczyło w niedzielę w uroczystościach upamiętniających na terenie KL Gross-Rosen, w którym podczas II wojny światowej cierpiało i umierało co najmniej 125 tysięcy osób.
Do kradzieży doszło w Boguszowie-Gorcach. Dwoje mężczyzn ukradło m.in. zabawki i sprzęt dla dzieci. Policjanci zatrzymali sprawców, a w ich mieszkaniu nakryli kolejną osobę na innym przestępstwie.
Kwota 423 tys. zł trafiła do mieszkańców gminy Marcinowice, których domy zostały zalane podczas ostatnich intensywnych opadów deszczu.
Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu rozpoczyna nowy sezon. Co zobaczą widzowie?
Policja opublikowała wizerunek kobiety, która w czerwcu zapukała do drzwi starszej mieszkanki Kłodzka i zabrała od niej 22 tys. zł. Wcześniej ktoś zadzwonił do seniorki i podał się za jej synową, która potrzebuje pieniędzy, bo spowodowała śmiertelny wypadek drogowy.
W sobotę, 3 września, na tory ponownie wyjedzie Muzealny Pociąg Specjalny "Czeski Express", zabierając pasjonatów kolei na wycieczkę po Dolnym Śląsku.
Zwiedzanie z duchami zamku Książ i Starej Kopalni, a także spektakularne pokazy ognia uświetnią weekend w mieście. Będą też bałkańskie tańce, a po wakacyjnej przerwie ponownie zagra teatr.
Dyskusja o tym, czy pomnik żołnierza Armii Czerwonej powinien nadal w Wałbrzychu stać, trwała od wiosny. Po opinii IPN, rozebranie pomnika zatwierdził wojewoda. W czwartek pomnik usunięto.
Wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO Kościół Pokoju w Świdnicy obchodzi 370. rocznicę istnienia. - To miejsce otwartości, tolerancji i szacunku do drugiego człowieka - mówią biskup Waldemar Pytel i żona Bożena Pytel.
Według biegłego, który zeznawał przed świdnickim sądem, gdyby pomoc 3-letniej Hani z Kłodzka udzielona została od razu, być może dziecko udałoby się uratować.
W Wałbrzychu od 1 września autobusów jest więcej i kursują częściej. Nie pojedziemy już jednak komunikacją miejską do Czech.
Blisko 200 foteli z widowni chce się pozbyć Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu. Można je obejrzeć i kupić w dzień otwarty.
W renesansowym pałacu w Strudze odkryto nie tylko unikatowe polichromie, ale też inne niespodzianki. - Pałac jest jak nie do końca odpakowane pudełko czekoladek, jeszcze nie wiemy, co nam się dalej trafi - przyznaje Anna Nowakowska, konserwator zabytków.
Ukraińscy uczniowie są przygotowani na rozpoczęcie roku szkolnego. Po kilka osób w klasach - polskich lub przygotowawczych zacznie się uczyć lub będzie kontynuować naukę w wałbrzyskich i świdnickich szkołach.
- Dziękuję - usłyszeli od Ukraińca świdniczanie podczas obchodów Porozumień Sierpniowych. Białorusinka przypomniała: - Teraz musimy stać razem.
Świdnica chciała mieć terenowe biuro paszportowe. Chcieliby tego mieszkańcy. Obecnie magistrat sprawdza, czy miasto na takie biuro stać.
Były prezydent Polski Lech Wałęsa odpoczywa w sanatorium w Lądku-Zdroju. - Jestem zmęczony i schorowany, postanowiłem zająć się tylko sobą - tak tłumaczy swoją nieobecność na obchodach rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych.
Po blisko półtora roku od zdarzenia rozpoczął się proces sołtyski Wirek, która przywiązała psa do haka samochodu i ciągnęła go do domu w sąsiedniej wsi. - Nie wiem, czemu to zrobiłam - mówi teraz Teresa M.
W przyszłym roku przypada 150. rocznica urodzin najsłynniejszej w historii mieszkanki miasta oraz 80. rocznica jej śmierci w Wałbrzychu. Miasto uczci jej pamięć, obchodząc także Rok Księżnej Daisy von Pless.
Nauczycielka, która w mediach społecznościowych porównała prezydenta Wałbrzycha do zbrodniarza wojennego z okresu II wojny światowej, 30 sierpnia usłyszała wyrok.
Po wybuchu w fabryce prochu w Mąkolnie życie straciły dwie osoby. Wydając wyrok na kierownictwo zakładu, sąd mówił o tym, że w firmie liczył się tylko zysk.
Wałbrzyski magistrat chce oszczędzać gaz i węgiel, by mieszkańcom nie zabrakło opału. W mieście od rana do wieczora ma być otwartych 26 punktów wsparcia, w których marznący w domach mieszkańcy będą mogli spędzać dzień w komforcie i cieple.
Prokuratura w Jeleniej Górze przejęła śledztwo w sprawie tragedii, do której doszło miesiąc temu w Świdnicy. Podczas interwencji policyjnej zmarł 46-letni mężczyzna. Funkcjonariusze użyli wobec niego pałek i gazu pieprzowego.
Nową dyrektorką Filharmonii Sudeckiej została Agnieszka Franków-Żelazny. 1 września rozpoczyna się jej kadencja. Na stanowisku dyrektora zastąpi Elżbietę Łaganowską, która kierowała instytucją od ponad 7 lat. Z nową szefową wałbrzyskich filharmoników rozmawia Agnieszka Dobkiewicz.
Ekspozycja kilku tysięcy minerałów coraz bliżej. Pozwolenie na budowę muzeum w Szczawnie-Zdroju jest już prawomocne.
Świdniczanin wypowiedział wojnę największej spółdzielni mieszkaniowej w regionie. Dziś przed sądem ruszył proces byłego już prezesa i członków Rady Nadzorczej.
Podręcznik pana Roszkowskiego skonstruowany jest na bazie subiektywnych opinii autora i przedstawia zniekształcony, nieprawdziwy, a w wielu przypadkach krzywdzący obraz historii, teraźniejszości oraz społeczeństwa - mówi Anna Gromek, prezeska fundacji EndoMama.
Festiwal Zupy w jedlinie-Zdroju to największa impreza kulinarna dla miłośników zup. W tym roku można było spróbować zup z Polski, ale też z Ukrainy.
W niedzielę, 28 sierpnia zorganizowano 22. edycję Toyota Eko Półmaraton Wałbrzych, największą w mieście imprezę biegową. W biegu wzięło udział ok. 1,3 tys. osób, którym kibicowali mieszkańcy. Najszybszy okazał się Cosmas Mutuku Kyeva z Kenii.
W sobotę, 27 sierpnia w Monachium zmarł książę Bolko VI Hochberg von Pless, wnuk i dziedzic ostatnich właścicieli zamku Książ. Miał 86 lat.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.